Son Dakika Haberleri

Kameradan matematik sorularını çözün


Photomath itunes ve android işletim sistemleri üzerinde çalışan ve cihaz üzerindeki kamera erişimiyle matematik sorularını hızlı bir şekilde çözebilen uygulamadır. 50 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama günümüz teknoloji ürünlerine paralel olarak, yeni nesil hesap makinesinin nasıl olacağının cevabını veriyor.

Photomath matematik sorularını nasıl çözüyor?


Fotoğrafını çektiğiniz matematik sorularını çözmeye yarayan uygulama bunun için zekice hazırlanmış bir argoritma kullanıyor. Buna gelişmiş bir hesap makinesi demek sanırız yanlış olmaz. Bizim hesap makinesine yazmaya olanak bulamadığımız kesir çizgisi, karekök gibi bir çok matematik işlemini telefonun kamerası üzerinden ulaşan Photomath uygulaması bunu hesaplayarak kullanıcıya cevabını veriyor. Bu da bizim işinden çıkılmaz matematik sorularını kolayca çözmemizi sağlıyor.

webtekno.com

Günümüzde akıllı telefonların okullarda kullanımı eğitim kurumları tarafından izin veliyor. Yani öğrenciler telefonlarını okula getirebiliyor. Bu da Photomath ile kopya çekmenin önünü açıyor. Herkesin bildiği gibi matematik soruları öğrencilerin korkulu rüyası. Her ne kadar desteklenmiyor olsa da artık teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor. Tüm işletmeler zor konularda bilgisayarlardan hatta ileri gelişmiş teknolojilerden destek alıyor. İnsan beyninin gelişmesi için her ne kadar manüel işlemlere ihtiyacımız olsa da tekerleği yeniden icat etmenin pek bir anlamı yok. Ancak eğitim sisteminin yapısı itibari ile şuan için okulda Photomath kullanmak yasak. Matematik işlemlerini telefon dan çekilen bir fotoğraf ile çözülmesi Photomath ile mümkün. Zaman ne gösterecek hep birlikte göreceğiz.

Hiç yorum yok