Son Dakika Haberleri

Dünya ticaret savaşları


ABD Deniz Kuvvetleri'nin Avrupa Gücü, Twitter hesabından bir ara Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün fotoğrafını paylaşmışştı. Fotoğrafta Avrupa'daki ABD donanma güçlerine bağlı "USS Carney" adlı geminin İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında Yavuz Sultan Selim köprüsü görülüyor.

Fotoğrafın sağ tarafında ise güvertedeki makineli tüfeğin başında bir askerin hazır bulunduğu ve dürbünle Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne doğru bakışı göze çarpıyor.

Twitter hesabında sabitlenmiş mesaj olarak da "USS Carney ve USS Ross gemileri Montrö Sözleşmesi'ne uygun olarak rutin operasyonlarını icraa ediyor. ABD donanmasının Karadeniz'deki varlığı bölgesel istikrara bağlılığının bir göstergesidir" ifadeleri yer aldı.

Sosyal medyada bunu ülkemize bir tehdit olarak algılayan mesajlar yazıldı. Ancak durumun böyle olmadığı,  amerikanın bu fotoğrafı, Dünya ticaret savaşına gönderme yaptığını amazon türkiyenin faaliyete geçmesiyle anladık.


Tüm hedef iki süper gücün, yani Amerika ve Amazon, Çin ve AliExpress'in savaş meydan olarak bu noktayı seçmesiydi. Hedefleri ise ürün kargo dağıtımını tüm Avrupada 24 saat dilimine indirmek. Bu noktada Türkiye kolları sıvamış ve bu iki büyük kapışma için onlara Dünyanın en büyük havalimanını yaparak bu kapışmada yerini almıştır.   

Hiç yorum yok