Son Dakika Haberleri

Çalınan facebook hesabını geri al


Akıllı telefonlar henüz popiler olmadığında, internet alışkanlığımızı masa veya diz  üstü bir bilgisayarda kullanırdık. Büyük ekranlı akıllı telefonların kullanımı şuan için düşünürsek geliben nokta gerçekten çok hızlı oldu. Artık hepimiz internet deneyimini bu telefonlardan gerçekleştiriyoruz. Bilgisayarı kullanmaya başlarken hatırlayın ilk yaptığımız bir virüs programını bilgisayara kurmak oluyordu. Peki bu güvenlik ihtiyacımızı telefonlarımızda da önemsiyormuyuz?

Sosyal medya diyince ilk aklımaza gelen facebook, nedeni ise ilk tanışmamızın sebebi olmasıydı. Artık facebook alışkanlığımızı telefonumuzla yapıyor ama güvenlik konusunda o masa üstü bilgisayardaki özeni göstermiyoruz. Etrafınızda hesapların çalındığı haberlerini mutlaka duyuyorsunuzdur.

Bu yazımızda çalınan facebook hesabınızı nasıl geri alabileceğinizi ve hesabınızı güvenli tutmanız hakkında kısa bilgiler vereceğim. Öncelikle yapmamız gereken ilk adım, sürekli kullandığınız telefon numaranızı facebook hesabınıza doğrulatmak olsun.Ayarlar menüsünden kişisel bilgilerim seçeneğinde telefon numarınızı ekleyip gelen doğrulama kodunu facebook hesabınızla seknronize etmektir. Diğer bir güvenlik seçeneği ise, hesabınızda kayıtlı olan email adresinizi tüm kullanıcaların görmesine kapatmaktır.


Sadece ben seçeneğini seçtiğinizde eposta adresiniz ikinci kişiler tarafından görünmeyecektir. Unutmayın çalılan hesapların büyük bir bölümü bu görünen eposta adınızla yapılıyor.Eğer ki adresiniz çalınmışsa yapmanız gereken tek adım bunu facebook yetkililerine bildirmektir. https://facebook.com/hacked adresi hesap güvenliğiniz için ilik başvuru yapılacak adımdır. 

Hiç yorum yok