Son Dakika Haberleri

Blogunuzu öne çıkarma fikirleri


Kamusal alanda ve internette milyonlarca blog var, bu yüzden farkedilmek son derece zor olabilir. Parlak tarafı, blogunuzu nasıl öne çıkarabileceğinize dair farklı fikirlerin var olmasıdır. Konuya ve blogunuza olan tutkunuzu, devam etmenizin tek sebebi, büyümek için pes etmemektir. Sizin için neyin işe yaradığını hızlıca anlamak için çeşitli seçeneklerle denemeye devam edin ve zamanınızın çoğunu nelere vakit ayıracağnızı belirlemelisiniz.

Belirli bir iş üzerinde odaklanmak: Bir çok farklı konu hakkında blog yazmaya çalışmak, sizin için yeterince zorlayıcı ve okuyucularınız için daha da kafa karıştırıcı olabilir. Ne yapmak istediğiniz belirli bir iş ve konu üzerinde odaklamak daha akıllıca olur, bu yüzden sonunda bu alanda uzman olarak görülürsünüz. İnsanların belirli bir konu hakkında sizi neden dinlemesi gerektiği konusunda düşüncelerinizi hazırlayıp yapabileceğiniz zamanda öne çıkın. Kişisel kimliğinizi bulduğunuzda, cesaret bulun ve yazmaya başlayın. Sonunda, kitleniz sizi ne hakkında konuştuğunuzu bilen biri olarak görmeye gelecek ve yeni konularınızı okumak için sizi takip edeceklerdir.


Profesyonel görünümlü web sitesi ve iyi bir logo: Aceleyle bir web sitesini bir araya getirmek, başlatmak ve blogunuz olarak adlandırmak akıllıca bir fikir değildir. Gurur duyabileceğiniz profesyonel görünümlü bir platform ve logo yaratmak için zaman ayırın.  Herhangi bir tasarım becerisine sahip olmadan bile, kendiniz için göz alıcı bir blog tasarlamanın yolları olduğunu unutmayın. Blogunuz hakkında ciddi olduğunuzda ve blogunuza bir isim verdiğinizde, sitenizin öne çıkması daha kolay olacaktır.

İlgi Çekici Başlıkları Kullan ve Öyküler Anlat: İnternette dolaşan birçok farklı içerik var, bu karmaşanın içinde tıklama almanızın zorluklarını elbette tahimin ediyorsunuz. Yapmanız gereken, kullanıcıların ilgisini çeken ilgi çekici başlıklar ve makale başlıkları oluşturmaktır. Ayrıca, sadece bir sayfaya kelime koymayın ve bir blog yazısı olarak adlandırmayın, bunun yerine, hikayenizi anlatın ve ne yaptığınız hakkında kitleniz için bir konu resmi oluşturun. Yüksek kaliteli içerik geliştirmek, bir numaralı önceliğiniz olmalı ve kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olacak bir araç haline gelmeli.

Son olarak: çevrimiçi sürekli güncellenen bloglaea katılın, bu bloglara yorum yaparak link kazanın. Ayrıca sosyal paylaşım araçlarını iyi kullanmak önceliğiniz olsun. Unutmayın! Günümüz bloglar artık ziyaretçi gelmesini beklemek yerine, blogunu ziyaretçilere ulaştırmaının yollarını deniyorlar. Müşteri sana değil sen müşterine gitmelisin.

1 yorum: